O mnie

Nazywam się Paweł Kowalczyk. Swoją przygodę z rynkami finansowymi rozpocząłem w ostatniej klasie szkoły średniej. Początki na giełdzie były bardzo trudne, ponieważ jako nieświadomy inwestor popełniałem wszystkie możliwe błędy i traciłem pieniądze. Jednak dzięki determinacji i chęci poznania mechanizmów rządzących rynkami, postanowiłem zainwestować w wiedzę. Dołączyłem do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych oraz Stowarzyszenia Analityków Technicznych Rynku Finansowego, które ukazały mi kierunek dalszego rozwoju. Natomiast szereg szkoleń i praca z najlepszymi traderami w Polsce otworzyła mi drogę do osiągnięcia sukcesu.

Aktualnie jestem samodzielnym traderem, który do inwestowania wykorzystuje głównie analizę techniczną i w niewielkim stopniu fundamentalną. Po latach doświadczeń zauważyłem, że połączenie Overbalance (wg. William D. Gann) z teorią fal Elliotta oraz geometrią rynku daje bardzo dobre rezultaty, dlatego o to oparłem i rozwijam do dnia dzisiejszego moją strategię. Jednakże strategia to nie wszystko, najważniejsza jest psychologia i zarządzanie kapitałem.
Transakcje dokonuje na rynku akcji, walutach, metalach szlachetnych i sporadycznie surowcach. Jednak moim ulubionym rynkiem jest walutowy i para EUR/USD i GBP/USD.

Ponadto oprócz tradingu, pracuję w banku Raiffeisen Polbank na stanowisku doradcy ds. rynków finansowych, gdzie codziennie pomagam firmom z segmentu micro we wdrażaniu platformy do transakcji walutowych.

Teraz przyszedł czas na blog tradera, na którym będę mógł zamieścić swoje autorskie przemyślenia, analizy i zagrania na rynku akcji i forex. Chciałbym się dzielić wiedzą i doświadczeniem z innymi traderami.

 

„Rynek podobnie jak Bóg, pomaga tym, którzy pomagają sobie wzajemnie.” – Warren Edward Buffett

Możliwość komentowania wyłączona.